KOMENTUJTE ČLÁNKY JEN K DANÝM TÉMATŮM! ZBYTEK PATŘÍ

!!SEM!!

HLAVNĚ !!!REKLAMY!!!

TAKŽE POKUD NEBUDETE MÍT KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU TAK HO NAPIŠTE NA STRÁNU POD UVEDENÝM ODKAZEM. DÍK!


!PORADNA!

Chcete poradit? Máte nějaký problém se svým pejskem? Něco vás zajímá? ZEPTEJTE SE MĚ! Ptát se mě můžete
bližší informace naleznete v příslušném článku! :-) díky :-)
Bedlington Terrier/standart

19. srpna 2010 v 15:22 | Adelein |  Plemenné standardy
Standard FCI
Fedearation Cynologique Internationale
čís. 9 d 
24.června 1987 
Standard: BEDLINGTON TERRIER
Země původu: Velká Británie
Celkový vzhled
Ušlechtilý, štíhlý, svalnatý pes bez známek ochablosti nebo hrubosti. Hlava má hruškovitý nebo klínovitý tvar a vyhlíží měkce a jemně.
Charakteristika
Hravý, důvěřivý a inteligentní společník se silnými sportovními instinkty.
Povaha
Veselý, přítulný, sebevědomý. Není bázlivý nebo nervózní. V případě potřeby dostatečně odvážný.
Hlava a lebka
Lebka je úzká, ale hluboká a zakulacená, je kryta hojnou srstí, která by měla být téměř bílá. Čelisti jsou dlouhé a zužují se. Hlava nesmí vykazovat stop, linie od týlu k čenichu musí být rovná a nelomená, partie pod očima je dobře vyplněná. Pysky jsou suché a bez převislých míst. Nosní otvory jsou velké a dobře definované.
Oko
Malé, jasné a hluboko vsazené. Ideální oči se zdají být trojúhelníkové. Modří psi mají oko tmavé, modří s tříslovou mohou mít hnědé s jantarovým nádechem, játroví a pískoví mohou mít oko barvy oříškové.
Ucho
Tvaru lískového oříšku, nízko nasazené a visící naplocho k zadní části lící. Uši jsou tenké a působí sametovým dojmem, jsou kryté jemnou krátkou srstí s bělavými "střapci" srsti na špičkách.
Tlama
Zuby jsou velké a silné. Skus je nůžkový, tj. horní zuby těsně překrývají spodní zuby a kolmo zapadají do čelisti.
Krk
Dlouhý, kuželovitý, hluboko vsazený, bez volné kůže na hrdle. Dobře pruží vzhůru od ramen, hlava je nesena poněkud výše.
Hrudní končetiny
Jsou rovné, dále od sebe postaveny u hrudníku než u tlapek (mírně sbíhavé). Ramena jsou plochá a šikmá. Nadprstí je dlouhé, mírně prohnuté, ale bez známek ochablosti.
Trup / tělo
Tělo svalnaté a pružné. Hrudník prostorný a hluboký. Žebra plochá, s hloubkou dosahující až k lokti. Hřbet je v bedrech přirozeně klenutý v souladu s vtaženou linií břicha. Tělo je poněkud delší než vyšší.
Pánevní končetiny
Svalnaté, přiměřeně dlouhé a dobře zaúhlené. Zadní běhy se zdají být delší než přední. Hlezna jsou silná, nízko posazená, vytočená spíše dovnitř než ven.
Tlapky
Zaječí tlapky s dlouhými dobře uzavřenými prsty se silnými polštářky.
Ocas
Poměrně krátký, silný u kořene a zužující se do jednoho bodu. Je nízko nasazený a elegantně zakřivený. Nikdy nesmí být nesen nad úrovní hřbetu.
Chůze / pohyb
Typický, je schopný vyvinout velkou rychlost, jak napovídá stavba těla. Akce je velmi příznačná, poněkud přemrštěná. Působí lehce a pružně při pomalém kroku a valivě při běhu naplno.
Srst
Velmi typická, cupovitá, nelínavá, prokvetlá tvrdšími pesíky, dobře odstává od kůže avšak není drátovitá. Typická je tendence ke stáčení, především na hlavě.
Barva
Modrá, modrá a tříslová, játrová nebo písková s nebo bez hnědavého nádechu. Tmavší pigment má být podporován. Modraví a modří spolu s nahnědlými musí mít černý nos, pískový a játrově hnědý.
Velikost
Výška by měla být přibližně 40,6 cm (l6 palců) v kohoutku - to umožňuje lehké odchylky pod v případě fen a nad v případě psů. Váha mezi 7,3 - 9,4 kg (l8 - 23 liber).
Vady
Jakoukoliv odchylku od výše uvedených požadavků je třeba považovat za vadu, přičemž její závažnost je přímo úměrná stupni odchylky.
Poznámka
Psi musí mít zjevně normální varlata plně sestouplá do šourku.
Schváleno Generálním zasedáním FCI v Jerusalemu 23. a 24. června 1987.

Bedlington
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama