KOMENTUJTE ČLÁNKY JEN K DANÝM TÉMATŮM! ZBYTEK PATŘÍ

!!SEM!!

HLAVNĚ !!!REKLAMY!!!

TAKŽE POKUD NEBUDETE MÍT KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU TAK HO NAPIŠTE NA STRÁNU POD UVEDENÝM ODKAZEM. DÍK!


!PORADNA!

Chcete poradit? Máte nějaký problém se svým pejskem? Něco vás zajímá? ZEPTEJTE SE MĚ! Ptát se mě můžete
bližší informace naleznete v příslušném článku! :-) díky :-)
Anglický toy teriér\ Standard

23. června 2010 v 14:13 | Adelein |  Plemenné standardy
Malé plemeno s charakteristikami skutečného teriéra.. Ostražitý a živý, připomínající, že historicky se dokázal uspokojivě zhostit lovu krys. Nikdy přehnaně nervózní.. FCI-Standard č. 13 / 7.11.1994 / GB

Anglický toy teriér Anglický Toy teriér - English Toy terrier

 Země původu:

Velká Británie.
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU: 08.06.1988.

 KLASIFIKACE FCI:

Skupina 3 teriéři.
Sekce 4 Toy teriéři.
Bez pracovních zkoušek.

 CELKOVÝ VZHLED:

Harmonicky působící, elegantní a kompaktní pes, pružný a dokonale stavěný.

 CHARAKTERISTIKA:

Malé plemeno s charakteristikami skutečného teriéra.

 TEMPERAMENT:

Ostražitý a živý, připomínající, že historicky se dokázal uspokojivě zhostit lovu krys. Nikdy přehnaně nervózní.

 HLAVA & LEBKA:

Hlava dlouhá, úzká, plochá mozkovna, klínovitě řezaná, aniž by měla zdůrazněné lícní svaly, dobře vyplněná pod očima. Horní a dolní čelist jsou těsně sevřené, pysky těsně přiléhají. Stop je mírný. Tlama se jemně zužuje a působí klínovitým dojmem při pohledu z profilu i zepředu. Třebaže výsledný vzhled může budit dojem podkusu, je vysloveně špičatý vzhled tlamy nežádoucí. Černá nosní houba.
OČI: Tmavé, téměř černé, bez světlých odstínů duhovky. Malé, mandlového tvaru, šikmo posazené a jiskřící.
UŠI: Tvarem připomínající plamen svíčky, mírně špičaté, nasazené vysoko vzadu na mozkovně a v poměrně těsně u sebe. Správná velikost ucha je taková, že ucho ohnuté dopředu nesmí dosahovat k oku. Od devíti měsíců věku psa musí být ucho neseno vztyčené. Celý vnitřek ucha směřuje dopředu. Kůže ucha je tenká.
TLAMA: Čelisti silné, s dokonalým, pravidelným a kompletním nůžkovým skusem, tj. horní řezáky těsně překrývají dolní řezáky a jsou posazeny v čelistech kolmo. Zuby stejnoměrné a silné. 
KRK: Dlouhý, půvabný, mírně klenutý. Plece dobře skloněné dozadu. Linie šíje plynule přechází do plecí a elegantně klesá. Lalok na hrdle je nežádoucí.

 HRUDNÍ KONČETINY:

Končetiny klesají k zemi svisle pod plecemi, lokty jsou těsně přitisknuté ke hrudníku a tvoří rovnou frontu. Jemné kosti jsou zvlášť nežádoucí.
TRUP: Trup kompaktní, hlava a končetiny s trupem harmonicky ladí a celkově působí vyváženým dojmem. Horní linie probíhá ve velmi lehkém oblouku od bodu za plecemi a mírně spadá ke kořeni ocasu. Hrudník úzký a hluboký, žebra dobře klenutá. Slabiny dobře vtažené. Záď jemně zaoblená.

 PÁNEVNÍ KONČETINY:

Dobře zaoblená bedra přinášejí dobře zaúhlená kolena; hlezno nízko postavené; není vytočené ven ani vbočené dovnitř; nedostatečné úhlení a postavení končetin pod trupem je nežádoucí.

 TLAPY:

Elegantní, kompaktní tlapy, prsty dobře oddělené; prsty dobře klenuté s temně černými drápy, dva prostřední prsty tlap hrudních končetin jsou poněkud delší než ostatní; tlapy pánevních končetin jsou kočičí. Zaječí tlapky jsou nežádoucí.

 OCAS:

Silný u kořene a zužující se ke špičce ocasu. Nasazen nízko a nedosahuje pod hlezno. Přehnaně "živě" nesený ocas je nežádoucí.

 CHODY / POHYB:

Ideální pohyb vpřed se podobá "prodlouženému klusu"; vysoká akce vpředu při nedostatečné prostornosti je nežádoucí; podobně je nežádoucí i "šoupavý krok". Akce pánevních končetin je hladká a pružná, pohyb je snadný a výrazný v kombinaci se silným posuvem. Pohyb je plynulý a budí dojem pevného zdraví a výkonnosti.

 OSRSTĚNÍ:

Husté, těsně přiléhající a hladké. Přednost se dává krátké husté srsti.

 BARVA:

Černá a tříslová: Černá je ebenová, tříslová má bohatost tmavého, čerstvě vyloupnutého kaštanu. 
Barvy se nemísí ani nesplývají, ale přechází ostře z jedné do druhé. Tím vznikají jasně ohraničené a dobře definované okraje vzájemně oddělených barev. Hrudní končetiny jsou tříslově zbarvené vpředu k zápěstí. Tříslová pak pokračuje na vnitřní a zadní straně předních běhů až k místu těsně pod lokty; na každém prstu je tenká černá čárka (kresba) a jasně definovaná černá značka (otisk palce) uprostřed předního nadprstí a pod bradou. Pánevní končetiny jsou na přední a vnitřní straně tříslové s černým proužkem oddělujícím tříslovou uprostřed holeně. Silná tříslová barva na vnější straně zadních běhů je nežádoucí.
Tlama je tříslově zbarvená. Nos je černý, černá pokračuje po hřbetu nosu a probíhá obloukem pod očima až k nasazení krku. Tříslová tečka nad každým okem a malá tříslová tečka na každé tváři. Pod čelistmi a na hrdle tříslová, okraje pysků černé. Srst uvnitř uší je tříslová (tříslová barva za ušima je nežádoucí). Po obou stranách hrudníku je vidět trochu tříslové. Také okolí řitního otvoru a spodní strana ocasu jsou tříslové. Bílá srst tvořící kdekoliv skvrnu je naprosto nežádoucí.

 VELIKOST A HMOTNOST:

Ideální hmotnost 2,7 - 3,6 kg. 
Ideální výška v kohoutku 25 - 30 cm.

 VADY:

Každá odchylka od výše jmenovaných bodů se musí posuzovat jako vada, jejíž hodnocení musí být v přesném poměru k jejímu stupni závažnosti a k jejímu vlivu na celkový zdravotní stav a pohodu psa
Diskvalifikován musí být každý pes, u kterého se zřetelně projevují fyzické abnormality nebo poruchy chování.

 POZNÁMKA:

Psi musí vykazovat dvě viditelně normálně vyvinutá varlata, nacházející se zcela v šourku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama