KOMENTUJTE ČLÁNKY JEN K DANÝM TÉMATŮM! ZBYTEK PATŘÍ

!!SEM!!

HLAVNĚ !!!REKLAMY!!!

TAKŽE POKUD NEBUDETE MÍT KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU TAK HO NAPIŠTE NA STRÁNU POD UVEDENÝM ODKAZEM. DÍK!


!PORADNA!

Chcete poradit? Máte nějaký problém se svým pejskem? Něco vás zajímá? ZEPTEJTE SE MĚ! Ptát se mě můžete
bližší informace naleznete v příslušném článku! :-) díky :-)
Co dělat v zimě?

15. dubna 2010 v 20:11
Zimě se nevyhne žádný pejsek, tedy alespoň ten, který byl přes zimu v ČR. Každé plemeno je něčím specifické a každé má jiné nároky. Například naháč se neobejde bez teplé bundičky s pelíšku, tak jako se Husky neobejde beze sněhu. Ale bez ohledu na to jestli je vaše plemeno do zimy nebo ne musíte mu v zimě pomáhat. Pejskům se dáváme více krmení, nebo krmíme vydatněji. Po několika hodinách venku se nevyplatí nechat pejska pít velmi studenou vodu. Já doporučuji tak teplou aby Vám, když do ní strčíte prst, přišla studenější, nikoli ledová. Lze tedy také namíchat 3/4 studené vody a zbytek teplé.
Ale nemůžeme dbát pouze na "vnitřek" pejska. I jeho zevnějšek potřebuje ochranu například v podobě oblečku (myslím malá plemena, jorkšír apod., naháče, peruánský apod, a pejsky s krátkou srstí, huskyové, malamuti, severská plemena a dlouhosrstí pejsci pomocný kožíšek nepotřebují).

Dlouhosrstá plemena ale potřebují i péči o srst. Například Bearded kolie se jednou proběhne ve sněhu a je z toho alespoň půl hodinová práce na vyčesávání. 

Tak a na závěr bych jen chtěla apellovat na pacinky. Každý pejsek, který ťape ve sněhu má po ohřátí pacičky rozpraskané. je tedy nutné je mnout ve vlažné vodě asi 2-3 minuty a poté je vysušit a namazat. Příjde mi zbytečné kupovat nějaké speciální mastičky. Bohatě stačí infadolan. Je vhodné pejskovy namazat packy například když už jdete spát, když už nikam neťape. Mažou se ale pouze polštářky nikoliv meziprstí.  Nezapomínejte také ihned po návratu domů pejskovy odstranit kuličky sněhu z meziprstí ( vhodné provádět i při procházce).

Tak já tedy doufám, že jsem Vám tímto článkem alespoň trochu pomohla.

Pes a zima
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama