KOMENTUJTE ČLÁNKY JEN K DANÝM TÉMATŮM! ZBYTEK PATŘÍ

!!SEM!!

HLAVNĚ !!!REKLAMY!!!

TAKŽE POKUD NEBUDETE MÍT KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU TAK HO NAPIŠTE NA STRÁNU POD UVEDENÝM ODKAZEM. DÍK!


!PORADNA!

Chcete poradit? Máte nějaký problém se svým pejskem? Něco vás zajímá? ZEPTEJTE SE MĚ! Ptát se mě můžete
bližší informace naleznete v příslušném článku! :-) díky :-)




Tady máte několik psích rekordů

24. února 2010 v 17:38 |  Psí rekordy
Nejvyšší
nejvyšší pes světa
Nejvyšším psem na světě je Gibson. Německá doga (Harlekýn) z Grass Valley v USA. V kohoutku dosahuje výšky 107 cm, váží 77 kg. Pokud se tento obr postaví na zadní, je vysoký kolem 220 cm.
Před Gibsonem držel titul nejvyššího psa Shamgret Danzas, který měřil o pouhých 6mm méně, ale vážil plných 108 kg, tedy o více jak 30 kg více, než Gibson.


Nejmohutnější
Nejmohutnějším psem byl Americký mastif Zorba - celým jménem Aicama Zorba of La-Susa - z Londýna. V kohoutku měřil 94 cm a vážil 156 kg. Je také považován za nejdelšího psa, protože od špičky nosu po špičku ocasu měřil 251 cm. Tento rekord byl naměřen v roce 1989 a nikdy dříve ani později nebyl překonán.
nemohutnější pes světa - Zorba


Nejmenší

Nejmenší pes - BooBoo

Nejmenší pes - Smarty
Nejmenším zaznamenaným psem byl yorkshirský teriér Arthura Marplese z Blackburnu (Velká Británie), který jako plně vzrostlý měřil v kohoutku 7,11 cm a od čenichu po konec ocasu 9,5 cm. Pejsek zemřel v roce 1945, aniž se dožilo 2 let.
V současnosti se o titul nejmenšího psa dělí BooBoo (dlouhosrstá čivava z Kentucky) a Smarty (krátkosrstá čivava z Floridy).
BooBoo je nejmenší co se týká výšky. Je pouhých 10,2 cm vysoký.
Smarty je nejmenší do délky. Jeho tělíčko je jen 15,6 cm dlouhé.



Nejvyšší skok
Rekord ve skoku do výšky drží fenka chrta Cinderella May A Holly Grey z Miami. Při psí show v Missouri v roce 2003 dokázala skočit do výšky 167,6 cm.



Nejvyšší skok - Cindy

Nejdelší skok

Absolutním rekordmanem byl Greyhound Bang, který v roce 1849 při honu na zajíce v Glouchestershire v Aglii skočil do dálky neuvěřitelných 30 stop (9,2 m). Skákal přitom přes překážku vysokou zhruba 130 cm. Bohužel Bang dopadl tvrdě a při tomto skoku si zlomil spěnkovou kost.


Nejstarší psi
Nejstarším zdokumentovaným psem byl Bluey, australský honácký pes, který se dožil neuvěřitelných 29 let a 5 měsíců. Zemřel v roce 1939.
Za současného nejstaršího psa považuje Bella, labradorský retrívr. U ní však neexistuje záznam o narození, takže její věk není zdokumentovaný. Majitelé ji koupili před 26 lety, kdy jí byly tři roky. Dožila se tedy 29 let. Zemřela na začátku září 2008.
Nejstarší pes -Bella

Nejdelší uši
Nejdelší uši - Tigger
Nejdelší uši na světě má Tigger, bloodhound z Illinois. Při jejich měření v roce 2004 mělo jeho pravé ucho délku 34,9 centimetrů, levé bylo o něco kratší, dosáhlo délky 34,2 centimetrů.






Nejdelší jazyk
Nejdelší jazyk má fenka německého boxera Brandy z Michiganu. Její jazyk měřil v době zápisu 43 cm, ale údajně stále roste.
Nejdelší jazyk - Brandy



Fena s nejpočetnějším vrhem štěňat
Nejvíce štěňat ve vrhu
Nejpočetnější vrh štěňat čítal 24 štěňátek, která se narodila 29.listopadu 2004 fence neapolského mastifa jménem Tia v USA. Předtím se o titul dělily hned tři fenky s počtem 23 štěňat ve vrhu. Čtyři z Tiiných štěňátek se bohužel narodila příliš slabá na to, aby přežila, přesto jich přežilo 20, což je další světový rekord - v počtu přeživších štěňat z jednoho vrhu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama